הסיפור שלנו

12E6687F-48A1-42D9-91B8-2F1A48160E0E.jpg

על הסטודיו

הסטודיו קם מתוך שאיפה להנגיש את היוגה לכל אחת ולכל אחד שרוצה לתרגל. הוא קם במטרה להתאים ולתת לכולן ולכולם בדיוק את התרגול שהגוף והנפש צריכים.

 

יש הרבה סגנונות של יוגה, ולכל אחד ואחת מתאים תרגול אחר, ובמדיה יוגה נראית קצת יותר כמו קרקס ופחות כמו התרגול הפנימי שהיא. התרגולים בסטודיו במגוון הסגנונות והשעות מתאימים לכל אחת ואחג, בקבוצות קטנות ועם צוות מורות ששמות במרכז את המתרגלות.ים ונותנות להם.ן את המקום האישי בתוך התרגול הקבוצתי.

על התרגול

התרגולים בסטודיו מתאימים לנשים ואנשים רגילות.ים. התרגולים שונים באופיים כדי להתאים לאופי המתרגלות.ים, ומתאימים לנשים. ואנשים שרוצות.ים להתחבר לגוף ולנשימה, להכיר את עצמן.ם טוב יותר, לקבל ולאהוב את עצמן.ם כפי שהן.ם, ובעיקר להשקיט את התודעה (מיינד, נפש) - וממה נשקיט אותה? מהמחשבות הטורדניות, מה״מה היה קורה אם..״, מהרגשות העזים שמשתלטים עלינו לפעמים, מהתסכולים, הכעסים, הפחדים, מהלחץ היומיומי, מהדברים שמטרידים אותנו. וכל זה, דרך הגוף והנשימה, בלי להגיע למצב שאנחנו מתישות.ים את עצמנו, בלי להרגיש שאנחנו לא מספיק טובות.ים/חזקות.ים/גמישות.ים/רזות.ים/בכושר או כל דבר אחר שעולה בדעתכן.ם.

IMG_8798_edited.jpg

 UJJĀYĪ

Ocean

אוג׳אי זו טכניקת נשימה יוגית (pranayama) שנקראת באנגלית גם נשימת אוקיינוס. בסנסקריט משמעות המילה היא ניצחון, והסיבה שבאנגלית השם הוא אוקיינוס היא הצליל שנוצר בעקבות ההיצרות בגרון כשמפיקים את הנשימה, שנשמע קצת כמו רחש הגלים, או הצליל ששמענו כשהנחנו צדפה ליד האוזן כשהיינו ילדים. הצליל הזה יכול להיות רועש יותר, בעיקר כשהתנוחות והרצף קצת יותר דינמי ודורש יותר כח, ויותר שקט, כשאנחנו רגועים, בדיוק כמו הרעש של הגלים.

נשימת האוג׳אי משאירה אותנו ברגע, ומחזירה אותנו לגוף ולנשימה. תרגול קבוע שלה בשילוב עם התנוחות עוזר לנו לפתח או להגביר את כושר הריכוז שלנו.

האוג׳אי עוזר לנו להאריך את הנשימה, ולכן הוא מאוד מרגיע. בנוסף הוא מגרה את עצב הוואגוס מה שמוסיף עוד רוגע ועוזר לווסת את הטמפרטורה של הגוף, את הדופק, מאוד עוזר עם חרדות ועוזר להוריד את רמות הדלקת בגוף. גירוי עצב הוואגוס משפיע בהמון דרכים נוספות על הבריאות הנפשית והפיזית שלנו, מוזמנות לקרוא את זה גם כאן https://bit.ly/2XGfAEM

הסטודיו נקרא אוג׳אי כי האוג׳אי כטכניקת נשימה מגלמת בתוכה בריאות פיזית ונפשית, איזון בין כח לרוגע, מקום שקט שיכול להיות מאוד רועש וסוער, אבל שאם יודעים לשלוט בו (ובאותה מידה לשחרר כשצריך) ולהתרכז בצליל שהוא מפיק שומעים הרבה מאוד דברים ומצליחים לשוט גם בזמן סערה - בדיוק כמו באוקיינוס.